Espumisan cps.50x40mg-blister

EAN: 4013054002001

Kód SÚKL: 0057586

-12%

Liek

Čo obsahuje váš liek? Simethiconum 40 mg v 1 mäkké kapsule. Ďalšie látky obsiahnuté v lieku Želatína, glycerol 85%, metylparabén, chinolínová žltá, oranžová žlť. Indikačné skupina Protipenivý prostriedok, deflatul Celý popis produktu

-12%

3,33 € (ušetříte 0,39 €)

2,94 €

2,67 € bez DPH

skladom

Pri nákupe nad 100 € DOPRAVA ZADARMO

Popis produktu
Popis

Čo obsahuje váš liek?
Simethiconum 40 mg v 1 mäkké kapsule.

Ďalšie látky obsiahnuté v lieku
Želatína, glycerol 85%, metylparabén, chinolínová žltá, oranžová žlť.

Indikačné skupina
Protipenivý prostriedok, deflatulens.

Kedy sa liek používa?
Všetky problémy spojené s nadmerným hromadením plynov v zažívacom trakte,
ako je zvýšený odchod črevných plynov konečníkom, nadúvanie, pocit tlaku
a plnosti v nadbrušku, nadmerným prehĺtaním vzduchu a srdcové ťažkosti
vyvolané tlakom brucha v dôsledku veľkého nahromadenia plynov v žalúdku
a črevách.
Espumisan sa používa aj na prípravu na zobrazovacie vyšetrenie
(röntgenologická, ultrazvukom, atď.) v oblasti dutiny brušnej.

Kedy by ste nemali liek užívať
Liek nesmú používať pacienti precitlivení na niektorú zo zložiek
prípravku.

Nežiaduce účinky
Nežiaduce účinky neboli dodnes pri užívaní prípravku Espumisan pozorované
(viď. tiež Upozornenie).

Ako môžu iné lieky ovplyvniť liečbu?
Interakcie s inými liekmi nie sú doteraz známe.

Tehotenstvo a dojčenie
Nie sú žiadne dôvody na obmedzenie používania lieku v tehotenstve a po dobu
dojčenia.

Dávkovanie
Pri zažívacích ťažkostiach vyvolaných hromadením črevných plynov v zažívacom
traktu:
Ak neurčí lekár inak, užívajú zvyčajne dospelí, mladiství a deti staršie
6 rokov 2 kapsuly prípravku Espumisan 3-4 krát denne.
Dĺžka liečby závisí na priebehu ťažkostí.
Espumisan môže byť v prípade potreby užívaný po dlhšie časové obdobie.
Príprava k zobrazovacím vyšetrením (röntgenologickým, ultrazvukom):
2 kapsuly 3krát denne deň pred vykonaním vyšetrenia a 2 kapsuly ráno v deň
plánovaného vyšetrenia.

Použitie
Kapsuly sa užívajú počas jedla alebo po jedle, podľa potreby aj na noc.

Upozornenie
Ak sa zažívacie ťažkosti vyskytnú opakovane alebo pretrvávajú, vyhľadajte
lekára.
Vysoké dávky glycerolu môžu vyvolať bolesti hlavy, tráviace ťažkosti
(podráždenie žalúdka) a hnačka.
1 kapsula prípravku Espumisan obsahuje 9,67 mg glycerolu.
Pri užívaní lieku by sa mohla objaviť žihľavka, a to vzhľadom na obsah
metylparabénu. Vyskytnúť sa môžu tiež oneskorené alergické reakcie ako
kontaktná dermatitída. V zriedkavých prípadoch sa bezprostredne po podaní
vyskytuje žihľavka a bronchospazmus (zúženie priedušiek).
Upozornenie
Prípravok obsahuje farbivo oranžovú žlť (FCF - E110).
Toto farbivo môže u extrémne citlivých jedincov vyvolať alergické reakcie
vrátane astmy. Alergia sa vyskytuje častejšie u pacientov, ktorí sú
precitlivení na kyselinu acetylsalicylovú.
Espumisan neovplyvňuje reakčnú dobu. Po jeho podaní nie je ovplyvnená
schopnosť viesť motorové vozidlá ani obsluhovať stroje.

Uchovávanie
Uchovávajte pri teplote do 30 st. C, v pôvodnom vnútornom obale, aby bol
ochrane pred vlhkosťou.

Varovanie
Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom
na obale.
Liek musí byť uchovávaný mimo dosahu detí.

Balenie
25, 50 a 100 mäkkých kapsúl v sklenenej nádobke alebo blistra.

Obdobné produkty

Akce
-6%
Oscillococcinum por.gra.6x1g

Oscillococcinum por.gra.6x1g

Liek
6,39 €
6 €

skladom

Homeopatický prípravok tradične používaný pri chrípkových stavoch.

HerbalMed HotDrink Dr.Weiss kašeľ průduš180g+vit.C

HerbalMed HotDrink Dr.Weiss kašeľ průduš180g+vit.C

5,73 €

skladom

Tento prírodný, silný rozpustný nápoj obsahuje 20 bylinných extraktov, oi. Skorocel, tymián, pľúcnik lekársky a harmanček, ktoré účinne pomáhajú pri kašli a zahlienení. Upokojujú kašeľ a chrapot, uľavujú od škrabanie v krku a hltanu a uľahčujú vykašliavanie. Nápoj je vyrobený podľa švajčiarskej receptúry a je obohatený o vitamín C. Vďaka prírodnému zloženiu nezaťažuje obličky, pečeň, srdce ani iné orgány.

Vicks SymptoMed clas.citr.500mg/12.2mg por.plv.14

Vicks SymptoMed clas.citr.500mg/12.2mg por.plv.14

Liek
5,69 €

skladom

Liek Vicks SymptoMed classic s citrónovou príchuťou uľavuje od príznakov chrípky a prechladnutia - tlmí bolesť, znižuje horúčku a uvoľňuje upchatý nos. Je určený pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov.

Coryzalia drg.40

Coryzalia drg.40

Liek
4,57 €

skladom

Homeopatický prípravok

GS Vitamín C500 + šípky tbl.50+ 10 2016

GS Vitamín C500 + šípky tbl.50+ 10 2016

Potravinový doplnok
3,87 €

skladom

GS Vitamín C 500 plus šípky obsahuje vitamín C, ktorý podporuje obranyschopnosť, prispieva k ochrane buniek pred voľnými radikálmi a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Prípravok je v špeciálnej tablete Time-Release, ktorá zaisťuje jeho postupné uvoľňovanie a je obohatený o šípky.

Akce
Vicks Symptomed forte citrón por plv sol 10

Vicks Symptomed forte citrón por plv sol 10

Liek
5,38 €

skladom

Vicks Symptomed forte citrón por.plv.sol.10Vicks SymptoMed Forte citrón uľavuje od príznakov prechladnutia a chrípky, ako sú bolesť hlavy, celkovej bolesti, bolesti hrdla, upchatý nos a horúčka. Účinkuje proti bolesti a horúčke. Redukuje opuch nosovej sliznice a uvoľňuje upchatý nos. Dávkovanie a spôsob užitíDospělí užívajú 1 vrecúško po 4-6 hodinách podľa potřeby.Mladiství nad 15 rokov užívajú 1 vrecúško každých 6 hodín podľa potřeby.Maximální denná dávka sú 4 sáčky.Vysypte obsah jedného vrecka do hrnčeka a prelejte horúcou, nie však vriacou vodou ( približne 250 ml). Nechajte ochladiť na teplotu vhodnú pre pitie nápoje.SloženíLéčivé látky sú paracetamol (paracetamol) a fenylefríniumchlorid (Phenylephrini hydrochloridum). 1 vrecúško obsahuje 1000 mg paracetamolu a 12,2 mg fenylefrín-hydrochloridu (zodpovedá 10 mg fenylefrínu) .Pomocné látky sú sacharóza, trinátriumcitrát, kyselina citrónová, kyselina askorbová, acesulfám draselný (E950), aspartam (E951), chinolínová žltá , citrónovej aroma.KontraindikacePřípravek nie je určený pre deti a mladistvých do 15 let.Pozorně čítajte písomnú informáciu.

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz